Wybór dobrego prawnika nie należy do najłatwiejszych spraw. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt ogromnej ilości ofert, jakie można znaleźć na rynku. Jak przygotować się do spotkania w kancelarii adwokackiej? Na co należy się nastawić? Zwykła osoba „z ulicy” nie posiada odpowiedniej wiedzy prawniczej, dlatego może mieć ona problem, jeżeli chodzi o wybór dobrej kancelarii i prawnika. Adwokat zawsze doradzi i pomoże.

Adwokat – przed spotkaniem

Zanim udamy się na spotkanie z prawnikiem, musimy się do niego w odpowiedni sposób przygotować. W pierwszej kolejności należy się dowiedzieć, czy będzie to spotkanie płatne, czy też nie. Wiele kancelarii oferuje możliwość pierwszej, bezpłatnej konsultacji, która będzie miała formę takiego niezobowiązującego spotkania. Jeżeli będzie to spotkanie darmowe, nie należy też oczekiwać wielkich obietnic i szczegółów. Prawnicy nie robią nic za darmo. Umawiając się na spotkanie z adwokatem, upewnijmy się co do długości jego trwania.

Na pierwsza konsultację należy przygotować komplet odpowiednich dokumentów. Wśród nich można wymienić:

  • umowy,
  • ewentualne zdjęcia,
  • zapisy rozmów.

Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, z jaką sprawą mamy dokładnie do czynienia. Warto wcześniej upewnić się, co należy wziąć. Takie informacje znaleźć można na stronie lub też w sekretariacie kancelarii.

Dobry prawnik

Czy adwokat z Olsztyna, którego ofertę można znaleźć na https://adwokatkakowski.pl/ jest dobry? Tak. Jak się tego upewnić? Wiele osób bazuje na opiniach, jakie można znaleźć w sieci. Równie dobrze możemy z taką osobą umówić się na pierwsze spotkanie, aby nie tylko zasięgnąć konsultacji, ale ocenić przyszłego kandydata. Na co dokładnie należy zwrócić uwagę podczas pierwszego spotkania z prawnikiem? Chociażby na zakres usług, jakie jest w stanie nam zapewnić. Niektórzy adwokaci zajmują się tylko i wyłącznie „frankowiczami”, a inni z wielką pasją podchodzą do rozwiązywania rodzinnych spraw. Jeżeli musimy zwrócić uwagę na swoje finanse pamiętajmy o jednym, istotnym czynniku. Doświadczeni prawnicy, którzy ju od wielu lat działają na sali sądowej, są drodzy. Dlaczego? Ponieważ doświadczenie kosztuje. Może więc warto wybrać kogoś ze średniej półki cenowej?

Sprawy rodzinne

Dla niektórych czynnikiem decydującym jest także płeć. W jakim sensie można to rozumieć? Przykładem może być tutaj chociażby sprawa rozwodowa. Panie często są święcie przekonani, że tylko druga kobieta jest w stanie ich zrozumieć i walczyć o ich dobro. Mężczyźni wierzą, że dobry prawnik to ten, który jest tej samej płci. Coś na zasadzie męskiej solidarności. Czy tak jest rzeczywiście? Może faktycznie gdzieś w tym kryje się małe ziarnko prawdy, ale nie musi tak być zawsze. Pamiętajmy o tym, jeżeli będziemy składać papiery o rozwód. W wielu przypadkach jest tak, że prawnik – mężczyzna jest w stanie lepiej zrozumieć drugą stronę – już za niedługo byłego męża. Dlatego może lepiej spojrzeć na takie czynniki, niż liczyć na męską/żeńską solidarność. Dobry adwokat to podstawa wygranej sprawy.